Δήλωση Τομ Παπαδόπουλου: «Να ξαναφέρουμε το χαμόγελο στους οπαδούς μας!»

Δήλωση Τομ Παπαδόπουλου: «Να ξαναφέρουμε το χαμόγελο στους οπαδούς μας!»

Σε μία δήλωση εφ’ όλης της ύλης προχώρησε ο πρόεδρος του Ηρακλή, Τομ Παπαδόπουλος, αναφερόμενος στα τεκταινόμενα των τελευταίων ημερών, την κακή αγωνιστική εικόνα, την δεύτερη απομάκρυνση προπονητή και τα άσχημα αποτελέσματα. Περισσότερα »

Ανακοίνωση ΠΑΕ Ηρακλής: Λύση συνεργασίας με Ελευθερόπουλο!

Ανακοίνωση ΠΑΕ Ηρακλής: Λύση συνεργασίας με Ελευθερόπουλο!

Μετά και τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα, η ΠΑΕ Ηρακλής γνωστοποίησε την απόφαση που πάρθηκε από κοινού για τη λύση της συνεργασίας με το Δημήτρη Ελευθερόπουλο. Περισσότερα »

 

Κέρδισε άνετα την Σπάρτη και επέστρεψε στις νίκες!

Την πρώτη νίκη με τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο στον πάγκο του, πήρε ο Ηρακλής ο οποίος επικράτησε με 3-0 της Σπάρτης στο Καυτανζόγλειο για την 6η αγωνιστική της Football league.

Ο Ημίθεος δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα στην σημερινή αναμέτρηση την οποία καθάρισε με άνεση, ο Περόνε στο 13′ έκανε το 1-0, για να έρθει ο Κλέιτον στο 54΄με ωραίο τελείωμα να γράψει το 2-0, με τον Δημήτρη Χασομέρη να υπογράφει το τελικό 3-0 με ωραία ομαδική προσπάθεια.

Αξίζει να σημειωθεί ότι με την φανέλα της Σπάρτης αγωνίστηκε ο παίκτης που ανήκει στον Ηρακλή, και αγωνίζεται στην ομάδα της Λακωνίας ως δανεικός ο λόγος για τον Λάζαρο Μαντζίρη, ο οποίος όταν έγινε αλλαγή στο 63΄χειροκροτήθηκε από τον κόσμο της ομάδας.

Στο γήπεδο βρέθηκε και ο νυν τεχνικός διευθυντής του Παναθηναϊκού Νίκος Νταμπίζας.

Η νίκη αυτή φέρνει λίγο ηρεμία στην ομάδα, καθώς την επόμενη αγωνιστική ταξιδεύει στην Αθήνα για να αντιμετωπίσει τον Αήττητο Σπάτων, θέλοντας να συνεχίσει το νικηφόρο σερί, και να καλύψει το χαμένο έδαφος…

Ο Ηρακλής επέστρεψε στις νίκες μετά την πρεμιέρα, ανεβαίνοντας στην 9η θέση.

Οι συνθέσεις:

ΗΡΑΚΛΗΣ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Βοσνιάδης, Κουτρομάνος, Κουκόλης, Στάμου, Μουμίν, Μενδρινός (54’ Καλτσάς), Πασάς, Ντούνης (63’ Γεωργίου), Χασομέρης, Κλέιτον, Περόνε (79’ Παναγιωτούδης)

ΣΠΑΡΤΗ (Αντρέι Τσερνίσοφ): Σταματόπουλος, Κοζάκης, Κολτσίδας, Βλάχος, Φραγκούλης, Τιεντσέ, Στογιάνοβιτς (76’ Ρούμπος), Καψάσκης (44’ λ.τ Παυλής), Βλαχομήτρος, Κωνσταντινόπουλος, Μαντζίρης (63’ Καινούργιος)

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Ταΐρης, Γιουκαρής (81′ Ρούνεϊ), Γκόλιας, Γκότοβος, Γκουγκούδης, Καπός (70′ Τριανταφυλλάκος), Μακρίδης (70′ Σταματάκος), Πάνος, Συμελίδης, Συριόπουλος, Τσιάρας

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Πέντα, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Μάντζης (91′ Φράγκος), Καμπαγέρο, Κότο, Ουνγιαλίδης, Πίτου Γκαρσία (88′ Ενγκουέμ), Λούκας Γκαρσία (78′ Ηλιόπουλος)

Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας) Βοηθοί: Μπουρτζοβίτης, Τριαντάφυλλος (Κορίνθου)

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρσέλο Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Κοντοές (58′ Αγιώτης), Σουλιώτης, Μαρκολίνο, Λούκας Ράμος, Τασιούλης (70′ Λίταινας), Πολέτο (85′ Καμπέρης), Λουκάο.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Κοκκαλάς, Χριστοφιλέας, Βούκοβιτς, Γροντής, Σπυρόπουλος, Μουστάκης (61′ Κατσικογιάννης), Κασνέτση, Σταματάκης, Χαντί (73′ Νικλητσιώτης), Ματσούκας (67′ Χατζηιωαννίδης), Μαρουκάκης.

Διαιτητής: Τσοπουλίδης (Κοζάνης)

Βοηθοί: Μανασής (Τρικάλων), Φραγκούλης (Πρέβεζας)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Θεοδωρόπουλος, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Θεολόγου, Δαλιανόπουλος, Σπόλιαριτς (70′ Κύρκου), Καλαϊτζίδης, Πουρτουλίδης, Σουντουρά, Κυβελίδης.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Δημήτρης Σπανός): Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Κούρος, Ιωάννου, Σανδραβέλης, Μότα (71′ Ν. Κρητικός), Λινάρδος, Ζορμπάς, Αποστολίδης (85′ Βέρτζος), Σιατραβάνης (89′ Κόντος), Τουράμ.

Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)

Βοηθοί: Μαλανδρής (Χαλκιδικής), Ψύλος (Λέσβου)

 

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Σωτηράκος (46′ Πλέγας), Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας, Φουρλάνος (80′ Μπαστακός), Μαυριάς, Κολ, Ελευθεριάδης (70′ Κυνηγόπουλος), Μωραΐτης.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Στεφανάκος, Καπίας, Παντίδος, Χρούσιελ, Καψάλης, Παπανίκου, Μασούρας, Χούσος, Ψιάνος, Κάκκο (77′ Ματθαίου), Αλέξιτς.

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθήνας)

Βοηθοί: Παγούρας (Βοιωτίας), Νικολάου (Αθήνας)

 

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Κοζορώνης, Γιακούμπου, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (87′ Οικονόμου), Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης (81′ Αντωνίου), Έφορντ, Κουατένγκ (60′ Σταθόπουλος).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρουσσάκης, Στ. Ποζατζίδης (43′ λ.τρ. Παπουτσογιαννόπουλος), Κόρτσταμ, Τσαμούρης, Καραγκούνης, Ουές, Μποσέτι (66′ Λάζιτς), Παπανικολάου (82′ Χ. Ποζατζίδης), Νίλι, Μπιανκόνι.

Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Γιάντσης (Ημαθίας), Ντάβελας (Μακεδονίας)

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

Σάββατο 24 Νοεμβρίου

ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρόδοτος 2-0 (32′ Ρίσκι, 68′ Σιμόν)

Κυριακή 25 Νοεμβρίου

Ηρακλής – Σπάρτη 3-0 (13′ Περόνε, 54′ Κλέιτο, 60′ Χασομέρης)

Τρίκαλα – Βόλος 0-1 (86′ Μάντζης)

Απόλλων Λάρισας – Αήττητος Σπάτων 2-0 (45′ Πολέτο, 69′ Σουλιώτης)

Εργοτέλης – Πλατανιάς  2-2 (9′ Ιατρούδης, 49′ Μαζουλουξής – 85′, 92′ Μπιανκόνι)

Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης  0-0

Αιγινιακός – Δόξα Δράμας  1-3 (35′ Θ. Παπαδόπουλος – 19′ Πέρεθ, 30′ Κρητικός, 53′ Κουσκουνάς)

Απόλλων Πόντου – Κέρκυρα  0-2 (56′ Σιατραβάνης, 67′ Τουράμ)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Απόλλων Λάρισας 16

2. Εργοτέλης 14

3. Βόλος 13

4. Πλατανιάς 12

5. Κέρκυρα 10

6. Δόξα Δράμας 10

7. Ηρόδοτος 9

8. Παναχαϊκή 9

9. Ηρακλής 7

10. Καραϊσκάκης 7

11. Απόλλων Πόντου 6

12. ΑΟΧ Κισσαμικός 5

13. Σπάρτη 5

14. Αήττητος Σπάτων 5

15. Τρίκαλα 3

16. Αιγινιακός 2

* Ο πρώτος της βαθμολογίας ανεβαίνει στη Super League. Ο δεύτερος δίνει αγώνα μπαράζ με τον 13ο της Super League.

** Οι ομάδες από την 3η έως τη 10η θέση θα συμμετάσχουν στη Super League 2.

*** Βάσει αναδιάρθρωσης οι 4 τελευταίοι υποβιβάζονται στη Δ’ εθνική. Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 11-12 θα είναι στη Γ’ (Football League του χρόνου). Ουσιαστικά υποβιβάζονται κατηγορία και οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 11-12, απλά οι 4 τελευταίοι πέφτουν 2 κατηγορίες.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7Η)

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου

Πλατανιάς – Τρίκαλα (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Περιβολίων)

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου

Σπάρτη – Βόλος (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Αήττητος Σπάτων – Ηρακλής (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάτων)

Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)

Ηρόδοτος – Εργοτέλης (15:00, Γήπεδο Ν. Αλικαρνασσού)

Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Δόξας)

Κέρκυρα – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)

Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)