Αναστολή λειτουργίας του bluenews

Μετά από πολλή σκέψη αποφασίσθηκε η αναστολή λειτουργίας του ιστότοπου bluenews από 8/1/2019 Ευχαριστώ πολύ όσους μας ακολούθησαν διαβάζοντας την σελίδα μας και ακολουθώντας μας στα social media. Επίσης ευχαριστώ όλους όσους Περισσότερα »

Νέα ήττα και μεγάλος προβληματισμός!

Ο Ηρακλής συνέχισε τις κακές εμφανίσεις, μη λαμβάνοντας υπόψιν το χαστούκι της προηγούμενης αγωνιστικής, με την ήττα μέσα στο Ιβανώφειο από τον Απόλλων Πάτρας.

Οι παίκτες του Λεύτερη Χατζηκυριακίδη γνώρισαν δεύτερη σερί ήττα, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α2 από την Καστοριά με 83-78.

Ξεκίνησε και πάλι νωθρά ο Ημίθεος μένοντας στην λήξη της πρώτης περιόδου, πίσω στο σκορ με 21-13, με το ημίχρονο να κλείνει στο +1 για τους γηπεδούχους 34-33.

Ο κατήφορος συνεχίστηκε και στην τρίτη περίοδο η ομάδα του κόουτς Σούλιου, προηγήθηκε με 13 πόντους 62-49, έτσι στην τέταρτη περίοδο ο Ηρακλής έπρεπε να κάνει την ανατροπή, κάτι που δεν κατάφερε τελικά, η δεύτερη θέση χάνεται και πλέον κινδυνεύει και η τρίτη, ενόψει των πλέι οφ ανόδου.

Από την άλλη πλευρά το Περιστέρι έκανε το 20 στα 20, ενώ με νίκες συνέχισαν Απόλλων Πάτρας, και Χολαργός.

Για τους γηπεδούχους την διαφορά έκαναν οι Ναούμης με 19(4) πόντους ,Ελευθεριάδης με 17,(2),  Μπένας 15 (2),Χαρισμίδης 13 (1).

Ο Ηρακλής είχε πρώτο σκόρερ τον Ουάσινγκτον με 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-13, 34-33, 62-49, 83-78.

ΚΑΤΣΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 8, Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 17 (2), Ναούμης 19 (4), Κακλαμάνος, Τερσενίδης, Καραμαλέγκος 7 (2), Χαρισμίδης 13 (1), Μπένας 15 (2), Λυμπάρης 4.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Χατζηκυριακίδης): Αγγελακόπουλος 10 (1), Αθανασούλας 7 (1), Τότσιος 4, Παπαδιονυσίου 2, Χαριτόπουλος 8, Γκαγκαλούδης 5, Κακαρούδης 11 (2), Γεωργάκης 8, Ουάσινγκτον 14, Γιαννακίδης 2, Καλαϊτζίδης 7 (2).

Ερμής Αγιάς – Καρδίτσα

Οι δηλώσεις του Λεύτερη Χατζηκυριακίδη μετά την ήττα από την Καστοριά!

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Λ.Χατζηκυριακίδη:

«Είναι ένα ακόμη άσχημο παιχνίδι για εμάς, όπως εξελίχθηκε. Αυτή τη φορά δεν ήταν μόνο τα λάθη στην άμυνα που μας κόστισαν, αλλά και η μεγάλη αστοχία στην επίθεση, αφού χάσαμε αρκετά ελεύθερα σουτ.

Θα πρέπει να είμαστε πιο αποφασιστικοί, είναι φανερό ότι είμαστε σε μια δύσκολη καμπή, απ’ την οποία μόνο εμείς οι ίδιοι μπορούμε να «βγούμε». Σε τέτοια παιχνίδια όταν δεν είσαι καλός όλα τα άλλα πηγαίνουν επίσης στραβά. Είχαμε κακή διαιτησία, με πολλές βολές στους αντιπάλους στο β’ ημίχρονο, με 5 φάουλ απ’ το 3ο λεπτό κάθε δεκαλέπτου, με αποτέλεσμα να φοβόμαστε να παιξουμε άμυνα. Δεχθήκαμε κρίσιμα σουτ υπό πίεση στο τέλος της επίθεσης και αρκετά παιδιά δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα.

Το μόνο θετικό είναι ότι ο Ντάριους (σ.σ. Ουάσιγκτον) αρχίζει και πατάει καλύτερα στα πόδια του, ήταν καλός σήμερα, και ελπίζουμε να μας βοηθήσει στους επόμενους αγώνες.

Συνεχίζουμε, δεν μπορούμε και δε θα το βάλουμε κάτω, όμως επαναλαμβάνω από εμάς εξαρτάται να δείξουμε ότι έχουμε, πράγματι, δυνατότητες για να πετύχουμε τον στόχο μας».