Αναστολή λειτουργίας του bluenews

Μετά από πολλή σκέψη αποφασίσθηκε η αναστολή λειτουργίας του ιστότοπου bluenews από 8/1/2019 Ευχαριστώ πολύ όσους μας ακολούθησαν διαβάζοντας την σελίδα μας και ακολουθώντας μας στα social media. Επίσης ευχαριστώ όλους όσους Περισσότερα »

Υπενθύμισε το όνομα του ο Ηρακλής…Λύγισε στο τέλος!

Την ήττα με 2-3 σετ γνώρισε ο Ηρακλής στο κλειστό Γυμναστήριο της Μίκρας από τον Ολυμπιακό για την 4η αγωνιστική της Volley League, οι παίκτες του Γιάννη Ορφανού έκαναν μια πολύ δυνατή εμφάνιση λυγίζοντας στο τάι μπρέικ από τον πρωταθλητή Ελλάδος, σπουδαία εμφάνιση από τον Κλίντι.

Ο Αυτοκράτορας σήμερα στην καυτή Μίκρα θύμισε ποιος είναι και τι σημαίνει Ηρακλής στο Ελληνικό βόλεϊ, αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια, ο Ημίθεος πήρε έναν βαθμό από την συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Στο αγωνιστικό μέρος οι φιλοξενούμενοι πήραν το πρώτο σετ με 22-25, με τον Ημίθεο να ισοφαρίζει σε ένα συγκλονιστικό δεύτερο σετ σε 1-1 με 27-25, στο τρίτο σετ οι Περαιώτες ξανά πήραν κεφάλι στα σετ με 24-26, για να δεχθούν νέα ισοφάριση με 25-22.

Όλα κρίθηκαν στο τέλος με την ομάδα του Ολυμπιακού να επικρατεί με 2-3 σετ κερδίζοντας στο ται μπρέικ με 13-15.

Τα σετ: 22-25, 27-25, 24-26, 25-22, 13-15 (2-3).

* Οι πόντοι του Ηρακλή προήλθαν: 8 άσσοι, 63 επιθέσεις, 9 μπλοκ, 37 λάθη αντιπάλων και του Ολυμπιακού οι πόντοι προήλθαν: 4 άσσοι, 70 επιθέσεις, 12 μπλοκ, 28 λάθη αντιπάλων.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ορφανός): Ντίνας 9 (6/11 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Προύσαλης 5 (4/5 επ., 1 άσσος), Φέργκιουσον 7 (6/8 επ., 1 μπλοκ), Αρμενάκης 17 (13/43 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ), Ρίου Ντα Ρόσα 24 (20/40 επ., 2 άσσοι, 2 μπλοκ, 47% υπ. – 24% άριστες), Σωτηρίου 18 (14/27 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ, 47% υπ. -31% άριστες) / Μπαμπαλιούτας (λ, 47% υπ. – 21% άριστες), Μπουράκης (λ), Μούχλιας, Κουκουμάκας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μουνιόθ): Μπέμε 12 (10/15 επ., 2 μπλοκ), Ανδρεάδης 6 (2/11 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Σμιτ 30 (28/41 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Τερβαπόρτι 5 (1/3 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Κουμεντάκης 18 (17/31 επ., 1 άσσος, 63% υπ. – 48% άριστες), Ραούβερντινκ 10 (8/15 επ., 2 μπλοκ, 60% υπ. – 30% άριστες) / Δαρίδης (λ, 43% υπ. – 24% άριστες), Στεφάνου (λ, 43% υπ. – 24% άριστες), Χριστοφιδέλης, Ζουπάνι, Στιβαχτής, Φράγκος 5 (4/9 επ., 1 μπλοκ, 65% υπ. – 35% άριστες).

Οι δηλώσεις:

O προπονητής μας Γιάννης Ορφανός δήλωσε : «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την σημερινή εμφάνιση τους. Δεν είμαι ευχαριστημένος πάρα το 3-2. Έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς το δίποντο ήταν το λιγότερο για εμάς. Συνεχίζουμε, πολύ δύσκολο πρόγραμμα. Η ομάδα δείχνει ότι έχει ψυχή, ποιότητα και οι παίκτες είναι όλοι υψηλού επιπέδου. Συνεχίζουμε για τα επόμενα ματς που πρέπει εκεί να πάρουμε κι άλλους βαθμούς».

Ο Απόστολος Αρμενάκης είπε : «Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για τη νίκη. Πιστεύω ότι κάναμε μια καλή εμφάνιση σήμερα. Δυστυχώς χάσαμε το 3ο σετ στις λεπτομέρειες και από εύκολα λάθη, θα μπορούσαμε άνετα να το είχαμε κερδίσει και με δύο-τρεις πόντους διαφορά. Παρόλα αυτά δεν το βάλαμε κάτω, πολεμήσαμε στο 4ο σετ κερδίσαμε και στον 5ο σετ πιστεύω απλά πως ο Ολυμπιακός ήταν πιο τυχερός. Καμία σχέση η σημερινή εμφάνιση μας με την της περασμένης εβδομάδας, αν συνεχίσουμε έτσι έχουμε να περιμένουμε πολλά και καλά αποτελέσματα».