Αναστολή λειτουργίας του bluenews

Αναστολή λειτουργίας του bluenews

Μετά από πολλή σκέψη αποφασίσθηκε η αναστολή λειτουργίας του ιστότοπου bluenews από 8/1/2019 Ευχαριστώ πολύ όσους μας ακολούθησαν διαβάζοντας την σελίδα μας και ακολουθώντας μας στα social media. Επίσης ευχαριστώ όλους όσους Περισσότερα »

 

Football League: Τα αποτελέσματα,η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική!

Κυριακή 28 Οκτωβρίου
15:00 Παναχαϊκή – Αιγινιακός 2-2 ΤΕΛΙΚΟ (ΕΡΤ3, Γήπεδο Αγυιάς)

ΣΚΟΡΕΡ: 89′ Κολ σουτ, 94′ Μωραΐτης κεφαλιά – 77′ Κούστα πλασέ, 91′ Πιαστόπουλος σουτ

31′ Διαμαρτυρήθηκαν πέναλτι οι γηπεδούχοι σε κεφαλιά του Μπαστακού που βρήκε στο χέρι του Πιαστόπουλου.

Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Σούλης, Πολυχρόνης (81′ Αργυρόπουλος), Πολίμος (69′ Σταμόπουλος), Τσελεπίδης, Σωτηράκος, Κολ, Πλέγας, Μαυριάς, Κυνηγόπουλος, Μπαστακός (63′ Ελευθεριάδης), Μωραΐτης

Αιγινιακός (Χαραλαμπίδης): Γιαγκιόζης, Ορφανίδης, Πετρούσης, Ζήσης, Σ. Τοπαλίδης, Πιαστόπουλος, Λάσκαρης, Πολύζος, Δούμτσιος (73′ Έππας), Παπαδόπουλος (60′ Κούστα), Μαρκόφσκι (83′ Κλιγγόπουλος)

Διαιτητής: Χ. Βεργέτης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Δ. Βεργέτης, Κύριος (Αρκαδίας)
Κίτρινες: Πολίμος – Πετρούσης, Πιαστόπουλος, Κούστα, Ζήσης

15:00 Εργοτέλης – Απόλλων Πόντου 2-0 ΤΕΛΙΚΟ (Παγκρήτιο Στάδιο)

ΣΚΟΡΕΡ: 72′ Τσέλιος σουτ, 78′ Έφορντ πλασέ

Εργοτέλης (Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Μαζουλουξής, Γιακούμπου, Κοζορώνης (70′ Μπουτσάκης), Μπάτζιος, Μπουρσέλης, Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης (74′ Ροβίθης), Έφορντ, Καπνίδης (89′ Κουάτενγκ)

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Θεοδωρόπουλος, Σουντουρά, Γεωργιάδης, Σπόλιαριτς, Δημητριάδης, Πουρτουλίδης, Τσουμάνης, Κυβελίδης, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Σαμαράς

Διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου)
Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Αναστασάκης (Χανίων)
Κίτρινες: Σαμαράς, Δημητριάδης

15:00 Απόλλων Λάρισας – Κέρκυρα 2-0 ΤΕΛΙΚΟ (Γήπεδο Φιλιππούπολης)

ΣΚΟΡΕΡ: 17′ Λουκάο πλασέ, 53′ Χατζής κεφαλιά

Απόλλων Λ. (Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Κοντοές, Σουλιώτης, Χατζής, Λούκας Ράμος, Τασιούλης (63′ Καμπέρης), Λουκάο, Μαρκολίνο (95′ Μπιμάι), Πολέτο (88′ Αγιώτης).

Κέρκυρα (Σπανός): Κουτζαβασίλης, Αναστασίου, Σπίνουλας, Βέρτζος, Ιωάννου, Νίκιτς (60′ Βίλα), Ινάσιο (46′ Ζορμπάς), Κόντος, Μότα (60′ Κρητικός Στ.), Σιατραβάνης, Τουράμ

Διαιτητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος, Τυριακίδης (Μακεδονίας)
Κίτρινες: Σουλιώτης, Πολέτο, Λουκάο, Μαρκολίνο – Ινάσιο, Κουτζαβασίλης, Αναστασίου, Βέρτζος

Σάββατο 27 Οκτωβρίου
16:00 Πλατανιάς – Αήττητος Σπάτων 2-1 ΤΕΛΙΚΟ (Μάλεμε)

ΣΚΟΡΕΡ: 61′ Κόρτσταμ σουτ, 62′ Παπανικολάου σουτ – 72′ Σπυρόπουλος σουτ

Πλατανιάς (Τάτσης): Γκοτ, Νίλι (68′ Μάικιτς), Μπιανκόνι, Μποσέτι, Κόρτσταμ, Παπανικολάου, Ουές, Τσαμούρης (78′ λ.τ Σάαντο), Καραγκούνης, Παπουτσογιαννόπουλος (78′ Χ. Ποζατζίδης), Στ. Ποζατζίδης.

Αήττητος Σπάτων (Παπαδόπουλος): Κοκκαλάς, Σπυρόπουλος, Κολλαράς, Χριστοφιλέας, Μάγκας, Καζνέτσι, Σταματάκης (74′ Βασιλείου), Γροντής, Μαρουκάκης, Χαντί, Ματσούκας (51′ Νικλητσιώτης).

Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης, Μαυρουδής (Ηρακλείου)
Κίτρινες: Μπιανκόνι, Παπουτσογιαννόπουλος – Ματσουκας, Μαρουκάκης, Γροντής, Σπυρόπουλος
Κόκκινες:

16:00 ΝΠΣ Βόλος – Καραϊσκάκης Άρτας 7-0 ΤΕΛΙΚΟ (Δημ. Νεάπολης)

ΣΚΟΡΕΡ: 22′, 67′, 74′ Μάντζης σουτ, 33′ Ηλιόπουλος σουτ, 62′ Λούκας Γκαρσία σουτ, 70′ Πίτου Γκαρσία φάουλ, 82′ Κότο σουτ

ΝΠΣ Βόλος (Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγιέρο (70′ Ν’ Γκουέμ), Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος (66′ Φράγκος), Πέντα (55′ Λούκας Γκαρσία), Κότο, Μάντζης.

Καραϊσκάκης Άρτας (Παπαβασιλείου): Μούτσα, Χρούσιελ, Παπανίκου, Παναγιώτου, Παντίδος, Μαχαίρας, Χούσος, Παπαδόπουλος (46′ Γυφτοκώστας), Ψιάνος, Κάκκο (68′ Ματθαίου), Άλεξιτς.

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παρασίου, Παπαδάκης (Ημαθίας)
Κίτρινες:
Κόκκινες:

15:00 Σπάρτη – ΑΟΧ Κισσαμικός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ (Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

ΣΚΟΡΕΡ: 58′ Μαντζίρης σουτ – 79′ πεν. Μαλόνγκα

Σπάρτη (Τσερνίσοφ): Σταματόπουλος, Κολτσίδας, Βλάχος, Κοζάκης, Φραγκούλης, Τιεντσέ, Στογιάνοβιτς, Βλαχομήτρος (90+1′ Καλούσης), Ματέους (69′ Κωνσταντόπουλος), Καινούργιος (63′ Καψάσκης), Μαντζίρης.

ΑΟΧ Κισσαμικός (Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Παπαχρήστος, Καντιμά (59′ Μαλόνγκα), Γκίνη, Σιμόν, Καραγιάννης, Αρναρέλλης (59′ Σάλιακας), Χαλκιαδάκης (70′ Αποστολόπουλος).

Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορίνθου)
Βοηθοί: Ζήρσας, Κολλιάκος (Αθηνών)
Κίτρινες: Στογιάνοβιτς, Τιεντσέ – Τόλι
Κόκκινες:

15:00 ΑΟ Τρίκαλα – Δόξα Δράμας 2-3 ΤΕΛΙΚΟ (ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

ΣΚΟΡΕΡ: 10′ Ρούνεϊ κεφ, 77′ Γκότοβος κεφ. – 6′ Ανδρέου σουτ, 26′ Πέρεζ σουτ, 51′ Κρουζ σουτ

Τρίκαλα (Ντόστανιτς): Ταϊρης, Πάνος, Γκόλιας (67′ Νιάρος), Γκότοβος, Συριόπουλος, Γκατζολάρι (67′ Μακρίδης), Ράντι, Γιουκαρής, Ρούνεϊ, Συμελίδης, Σταματάκος (46′ Κέζος).

Δόξα Δράμας (Βεργέτης): Πίτκας, Πεταυράκης, Ριζογιάννης, Ανδρέου, Μάρτινς (89′ Νατσιόπουλος), Κρουζ (77′ Κρητικός), Σιώπης, Πέρεζ (71′ Καψάλης), Ρουγκάλας, Μακρής, Πατράλης.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Θανασιάς, Λιόντος (Ηπείρου)
Κίτρινες: Γκατζολάρι, Συριόπουλος – Κρουζ, Ριζογιάννης, Πεταυράκης, Πίτκας
Κόκκινες:

15:00 Ηρακλής – Ηρόδοτος 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (Καυτανζόγλειο Στάδιο)

ΣΚΟΡΕΡ: 9′ Περόνε κεφ.

Ηρακλής (Βοσνιάδης): Βοσνιάδης, Κουρουμάνος, Κούσας, Ζιαμπάρης, Μουμίν, Παναγιωτούδης (69′ Μενδρινός), Πασάς, Ντούνης (85′ Ταϊανάν), Χασομέρης (61′ Ρόβας), Περόνε, Κλέιτον.

Ηρόδοτος (Φουτσίνι): Κουράκης, Μπάμπης, Προβυδάκης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Φραγκουλάκης, Κασαπάκης (77′ Αμαραντίδης), Αυγενικού (54′ Αργκιλέσι), Μωραίτης, Κωνσταντινίδης, Σμυρλής (33′ Μασάδο).

Διαιτητής: Δραγούσης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Κωτούλας (Κιλκίς), Κρυωνάς (Σερρών)
Κίτρινες: Πασάς
Κόκκινες:

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Football League:

Παναχαϊκή-Αιγινιακός 2-2
Εργοτέλης-Απόλλων Πόντου 2-0
Απόλλων Λάρισας-Κέρκυρα 2-0

Σπάρτη – ΑΟΧ Κισσαμικός 1-1
ΑΟ Τρίκαλα – Δόξα Δράμας 2-3
Ηρακλής – Ηρόδοτος 1-0
Πλατανιάς – Αήττητος Σπάτων 2-1
Βόλος – Καραϊσκάκης 7-0

Η Βαθμολογία:

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Βόλος 3

2. Απόλλων Λάρισας 3

3. Εργοτέλης 3

4. Δόξα Δράμας. 3

5. Πλατανιάς 3

6. Ηρακλής 3

7. Αιγινιακός 1

8. Παναχαϊκή 1

9. ΑΟΧ/Κισσαμικός 1

10. Σπάρτη 1

11. Τρίκαλα 0

12. Αήττητος Σπάτων 0

13. Ηρόδοτος 0

14. Απόλλων Πόντου 0

15. Κέρκυρα 0

16. ΑΕ Καραϊσκάκης 0

Η επόμενη αγωνιστική:

2 αγωνιστική 

Παναχαϊκή – Σπάρτη

ΑΟΧ Κισσαμικός – Εργοτέλης

Αιγινιακός – Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα

Κέρκυρα – Ηρακλής

Δόξα Δράμας – Βόλος

Ηρόδοτος – Αήττητος Σπάτων

Καραϊσκάκης – Πλατανιάς